Offensive Linemen

1st Round
Eugene Monroe, OT, Virginia
Michael Oher, OT/OG, Mississippi
Andre Smith, OT/OG, Alabama
Jason Smith, OT, Baylor

2nd Round
Eben Britton, OT, Arizona
William Beatty, OT, Connecticut
Eric Wood, C/OG, Louisville
Alex Mack, C, California

3rd Round
Andy Levitre, OG, Oregon State
Duke Robinson, OG, Oklahoma
Fenuki Tupou, OT/OG, Oregon
Max Unger, C/OG, Oregon

4th Round
Tyronne Greene, OG, Auburn
Xavier Fulton, OT/OG, Illinois
Trevor Canfield, OG, Cincinnati
Robert Brewster, OT, Ball State
Ray Feinga, OG, Brigham Young
Jamon Meredith, OT, South Carolina
Cornelius Lewis, OT, Tennessee State
Antoine Caldwell, C/OG, Alabama

5th Round
Andrew Gardner, OT, Georgia Tech
Kraig Urbik, OG, Wisconsin
Garrett Reynolds, OT, North Carolina
Sebastian Vollmer, OT, Houston
Herman Johnson, OG/OT, Louisiana State
Troy Kropog, OT, Tulane

6th Round
Phil Loadholt, OT/OG, Oklahoma
Jason Watkins, OT, Florida
George Bussey, OG, Louisville
Greg Isdander, OG, West Virginia
Anthony Parker, OG, Tennessee
Roland Martin, OG, Michigan State
Alex Boone, OT, Ohio State

7th Round
Louis Vasquez, OG, Texas Tech
Travis Bright, OG, Brigham Young
Dan Gay, OT, Baylor
Joel Bell, OT, Furman
Ryan Stanchek, OT, West Virginia
Jamie Thomas, OG, Maryland
C.J. Davis, OG, Pitt
Gerald Cadogan, OT, Penn State
Brandon Walker, OG, Oklahoma
Ryan Durand, OT, Syracuse


Defensive Backs

1st Round
Malcolm Jenkins, CB/S, Ohio State
Vontae Davis, CB, Illinois*
D.J. Moore, CB, Vanderbilt*
Alphonso Smith, CB, Wake Forest
Victor Harris, CB, Virginia Tech
Sean Smith, CB/S, Utah
Derek Pegues, FS/CB, Mississippi State

2nd Round
Louis Delmas, FS/SS, Western Michigan
Rashad Johnson, FS, Alabama
Patrick Chung, SS, Oregon
Asher Allen, CB, Georgia

3rd Round
Keenan Lewis, CB, Oregon State
Mike Mickens, CB, Cincinnati
Darius Butler, CB, Connecticut

4th Round
Kevin Ellison, SS/FS, Southern California
Otis Wiley, SS, Michigan State
Captain Munnerlyn, CB, South Carolina
Jairus Byrd, CB, Oregon
William Moore, FS/SS, Missouri

5th Round
Courtney Greene, FS, Rutgers
Chip Vaughn, FS, Wake Forest
Curtis Taylor, SS, Louisiana State
Coye Francies, CB, San Jose State
Chris Clemons, FS, Clemson
Emmanuel Cook, SS, South Carolina
DeAngelo Smith, CB/S, Cincinnati
Joe Burnett, CB, Central Florida
Sherrod Martin, FS, Troy
Jerraud Powers, CB, Auburn
Kevin Barnes, CB, Maryland
Chris Owens, CB, San Jose State
London Fryar, CB, Western Michigan
Lydell Sargeant, CB, Penn State

6th Round
Michael Hamlin, SS, Clemson
Donald Washington, CB, Ohio State
Tony Carter, CB, Florida State
Brandon Underwood, FS, Cincinnati
Trimane Goodard, SS, North Carolina
Brandon Hughes, CB, Oregon State
David Bruton, FS, Notre Dame
Anthony Scirrotto, SS, Penn State
Wopamo Osaisai, CB, Stanford
Dominique Johnson, CB, Jackson State

7th Round
Cary Harris, CB, Southern California
Josh Pinkard, FS/CB, Southern California
Morgan Trent, CB, Michigan
Ryan Palmer, CB, Texas
Ellis Lankster, CB, West Virginia
Lendy Holmes, FS, Oklahoma
DeAndre Wright, CB, New Mexico
C.J. Spillman, FS, Marshall
Nate Ness, FS, Arizona
Jason McCourtey, CB, Rutgers


Defensive Linemen:

1st Round
B.J. Raji, NT, Boston College
Tyson Jackson, DE, Louisiana State

2nd Round
Robert Ayers, DE, Tennessee
Fili Moala, DE, Southern California
Ron Brace, NT/DE, Boston College
Jarron Gilbert, DE, San Jose State

3rd Round
Kyle Moore, DE, Southern California
Alex Magee, DE, Purdue
Ricky Jean-Francois, DE, Louisiana State
Terrence Taylor, NT, Michigan

4th Round
Dorell Scott, DE, Clemson
Darryl Richard, DE, Georgia Tech

5th Round
Delmonte Bolden, DE, Tennessee
Ty Steinkuhler, DE, Nebraska

6th Round
Myron Pryor, NT, Kentucky
Corvey Irvin, DE, Georgia
Pannel Egboh, DE, Stanford

7th Round
Derek Walker, DE, Illinois
Rulon Davis, DE, California
Jarius Wynn, DE, Georgia